Výmena motorového oleja od MV MOTORS Banská Bystrica

100% originálne motorové oleje a servis

Profesionálna výmena motorového oleja

Uvedomujeme si, že starostlivosť o vaše vozidlo nie je len povinnosťou, ale aj investíciou do jeho dlhodobej životnosti a bezpečnosti na cestách. Jednou z najdôležitejších a pravidelných údržbových služieb, ktoré poskytujeme už viac ako 20 rokov je výmena motorového oleja.

Prečo je dôležitá výmena motorového oleja?

Motorový olej je doslova krvou vášho automobilu. Udržiava časti motora dostatočne namazané a chráni ho pred nadmerným opotrebením. Pravidelná výmena motorového oleja je kľúčová pre optimálny výkon vášho vozidla a predĺženie jeho životnosti.

Interval výmeny oleja určuje výrobca každého vozidla

Napriek tomu je niekedy ideálny interval kratší. Výrobcovia totiž nedokážu zohľadniť špecifické faktory a okolnosti. Napríklad, ak často jazdíte v náročných podmienkach, ak jazdíte prevažne krátke jazdy po meste, vozidlo vystavujete častým štartom alebo vysokému zaťaženiu. Taktiež štýl jazdy má veľký vplyv na interval výmeny motorového oleja. Ak máte sklon k rýchlej jazde, váš motor bude potrebovať častejšiu starostlivosť a interval sa tak môže výrazne líšiť z odporúčaných 20 000 km až na 15 000 km.

Výmena motorového oleja, Banská Bystrica

Výmena olejového filtra je povinná jazda

Kto si myslí, že ušetrí pár eur, mýli sa. Filter odstraňuje z oleja nečistoty a starý olej, čím chráni motor pred poškodením. Výmena oleja bez výmeny filtra nemá zmysel. Aféry „pančovaným“ motorovým olejom sa nevyhli ani slovenským motoristom a prípady s poškodeným motorom vplyvom nízkej kvality oleja sa objavujú takmer každý rok.

Druh a kvalita motorového oleja sú až na 1. mieste

Druh motorového oleja určuje tzv. mazací plán výrobcu vozidla a významnú úlohu hrá aj jeho kvalita. Len s originálnym motorovým olejom bude váš motor správne premazaný, chránený pre opotrebovaním a bude zárukou požadovaného výkonu motora.

„Ten olej, čo mi ponúkate som videl v jednom eshope o 20% lacnejší.“

Túto vetu raz za čas počujeme od našich klientov, a vôbec na nej nevidíme nič zlé. Je rozumné optimalizovať náklady na prevádzku vozidla. Konkurovať eshopom s cenou motorových olejov nie je možné, ale s kvalitou už áno. Aféry „pančovaným“ motorovým olejom sa nevyhli ani slovenským motoristom a prípady s poškodeným motorom vplyvom nízkej kvality oleja sa objavujú takmer každý rok.

Predávame len 100% originálne motorové oleje.

Nechajte výmenu motorového oleja na nás

Pravidelná výmena motorového oleja a olejového filtra je najlepším spôsobom ako udržať motor vášho vozidla v bezchybnom stave. Radi vám odporučíme najvhodnejší motorový olej, filter a postaráme sa o odbornú výmenu vrátane odstránenia čo najväčšieho množstva starého oleja.

ČO PRE VÁS Môžeme urobiť?

Bežný servis alebo väčšiu opravu? Zavolajte nám alebo napíšte správu.

0904 109 793

0904 997 222

Pracovná doba

  • Pondelok - piatok7.00-16.00 h
  • prestávka12.00-12.30 h
  • SobotaZatvorené
  • NedeľaZatvorené

PRACOVNÁ DOBA

Pondelok až piatok 7.00 – 16.00 h
prestávka od 12.00-12.30 h

© 2023 MV MOTORS s.r.o.
Naši partneri:   logo Autokelly náš partner    logo SK AUTO náš partner     logo X-Tuning náš partner