Geometria kolies

Jazdite bezpečne a úsporne

Nechajte si urobiť 3D geometriu u profesionálov

Nesprávne nastavenie geometrie kolies má výrazný vplyv na ovládateľnosť, jazdné vlastnosti a úspornosť jazdy. Geometriu auta by ste mali dať urobiť vždy po väčšej nehode, odporúčame aj po silnejšom mechanickom náraze (diera na ceste alebo náraz do obrubníku), ak je volant na krivo, po oprave podvozku, ak ťahá vozidlo pri zrýchlení, brzdení alebo počas jazdy na rovine do strany.

Je geometria len o zbiehavosť prednej nápravy?

Jednoznačne nie je. Zbiehavosť prednej nápravy je len časť kompletnej geometrie. Okrem zbiehavosti nastavujeme aj odklony, záklony, zadnú nápravu, rovnomernosť náprav. Konkrétne nastavenia závisia od typu nápravy a vozidla.

Viete, že sa niekedy robila geometria „od oka“?

Optická geometria sa robila na starších automobiloch, väčšinou do roku výroby 2000. Nápravy boli jednoduché a skúsenosti šikovného automechanika stačili na dosiahnutie dobrých výsledkov. Lenže dnes sú nápravy podstatne komplikovanejšie, majú atypické funkcie a správne nastavenie geometrie si už vyžaduje vysokú kvalitu, presnosť merania a, samozrejme, skúsenosti.

Ponúkame 3D geometriu vrátane protokolu nameraných hodnôt. Vykonávame ju na zariadení Butler Speedliner 3D, ktoré patrí v tomto segmente k európskej špičke.

Geometria nie je len o technológii

Vždy kontrolujeme podvozok. Ten musí byť po mechanickej stránke v 100% stave. Práve v tomto naša konkurencia častokrát zaostáva. Vykonajú geometriu na vozidle s podvozkom, ktorý má napr. nežiadúce vôle, poškodené silent bloky, vôľu ramien a potom k nám príde ich klient, že aj po geometrii má vozidlo vysokú spotrebu, horšie jazdné vlastnosti a asymetricky zjazdené pneumatiky.

3D geometria profesionálne

Aj keď geometriu auta ponúka väčšina autoservisov, nie každý má zakúpené potrebné vybavenie. Špičkový stroj na meranie je stále pomerne drahý, preto vám geometriu urobia „od oka“, a až najazdené kilometre ukážu nakoľko boli úspešný.

Cena za geometriu kolies

Druh práce Cena bez DPH Cena s DPH
Geometria náprav (cena sa môže líšiť od náročnosti úkonu)
od 35 €
od 42 €

Nechajte si urobiť 3D geometriu u profesionálov

Skontrolujeme vám podvozok, vykonáme presné meranie a postaráme sa aby vaše vozidlo malo:

  • najlepšie jazdné vlastnosti;
  • predpoklady pre najnižšie opotrebovanie pneumatík, podvozku a najnižšiu spotrebu;
  • najvyššiu bezpečnosť.

Objednajte sa už dnes

Radi pre vás nájdeme voľný termín. Dostanete sa ku nám rýchlo, s parkovaním problémy nikdy nemáme a v pokojnom prostredí s wifi pripojením na internet a šálkou kávy vám čas ubehne veľmi rýchlo.

ČO PRE VÁS Môžeme urobiť?

Bežný servis alebo väčšiu opravu? Zavolajte nám alebo napíšte správu.

0904 109 793

0904 997 222

Pracovná doba

  • Pondelok - piatok7.00-16.00 h
  • prestávka12.00-12.30 h
  • SobotaZatvorené
  • NedeľaZatvorené

PRACOVNÁ DOBA

Pondelok až piatok 7.00 – 16.00 h
prestávka od 12.00-12.30 h

© 2023 MV MOTORS s.r.o.
Naši partneri:   logo Autokelly náš partner    logo SK AUTO náš partner     logo X-Tuning náš partner