Čistenie DPF filtrov

od demontáže až po montáž s výstupným protokolom

Vyberieme – vyčistíme – namontujeme

Všetko v jednom autoservise bez niekoľkodňového čakania.

Používame nemeckú technológiu ADVANPURE Cleaning Technology s účinnosťou až 95%, ktorá nevyžaduje rozrezávanie obalu výfuku. Príďte s autom alebo si váš DPF filter vyzdvihneme v hocijakom autoservise, do 24 h vyčistíme a doručíme naspäť.

Čistenie DPF filtra so zárukou

záruka za čistenie DPF filtraVďaka špičkovej technológii dostanete rovnakú záruku ako na nový DPF filter. Podmienkou je, aby celý emisný systém fungoval na 100%.

Pokiaľ ku nám prídete s vozidlom, v rámci čistenia DPF filtra skontrolujeme správnu funkciu katalyzátora, vstrekovacích ventilov a spätného vedenia výfukových plynov EGR. Nepočítajte so zárukou ak vozidlo nebude v motoricky bezchybnom stave alebo ak použijete nedovolené či nekvalitné palivá a prísady.

Čo je DPF filter?

Dieselové motory produkujú podstatne viac prachových, rakovinotvorných častíc ako benzínové motory. Preto sa naftové vozidlá vybavujú tzv. DPF filtrami – Diesel Particulate Filter. Ide o zariadenie, ktorého cieľom je filtrovať pevné častice z výfukových plynov.

Dpf filtre majú účinnosť približne 80% a slúžia na dodržiavanie emisných noriem. Ich nefunkčnosť resp. neprítomnosť sa trestá vysokými pokutami a označením vozidla ako nespôsobilé pre prevádzku.

Čo spôsobuje upchatý DPF filter?

Zanesený a upchatý DPF filter výrazne zníži výkon vozidla, zvýši jeho spotrebu a keďže má zníženú regeneračnú schopnosť, môže dôjsť k poškodeniu alebo zničeniu motora.

Pokiaľ na palubnej doske uvidíte svietiť niektorý z týchto symbolov, je čas na vyčistenie DPF filtra.

Upchatý DPF filter, ikona na palubnej doske

Vymeniť, odstaviť alebo vyčistiť DPF filter?

Výmena DPF filtra za nový vám z peňaženky vytiahne minimálne 1000 a viac eur. Lacnejšie sú náhrady, ale riziko problémov je vysoké. Problém je v obsahu vzácnych kovov, ktoré zachytávajú pevné častice. Ten býva nízky rovnako ako ich cena, a problémy s jeho nízkou účinnosťou prídu čoskoro.

Odstaviť DPF filter je zásah do emisného systému a za to hrozí nie malá pokuta a problémy s STK a EK.

Čistenie DPF filtra je najrozumnejšie riešenie. Lenže spôsobov čistenia je viac, od rozrezania, vypaľovania, čistenia vodou, pomocou sprejov, a riskovať sa ani v tomto prípade neoplatí. Stavte na istotu.

DPF filter čistenie nemeckou technológiou ADVANPURE Cleaning Technology

Ide o novú protismernú technológiou spoločnosti Advanpure GmbH. Čistenie DPF filtra sa vykonáva v uzavretom okruhu bez potreby rozrezania jeho obalu. V priebehu čistiaceho procesu dochádza k šetrnému avšak účinnému odstráneniu min. 95 % popola nahromadeného vo vnútri, pričom sa žiadne škodlivé častice nedostanú do ovzdušia.

Premyslené a dobre koordinované postupy tejto technológie, vrátane rozsiahlej kontroly kvality, majú schopnosť obnoviť filter takmer do pôvodného stavu. Vďaka tomu získate záruku dodržania odporúčaných servisných intervalov čistenia.

Koľko stojí vyčistenie DPF filtra?

Druh čistenia Cena s DPH
Vyčistenie DPF filtra osobne od 130 €
Vyčistenie FAP filtra osobne od 130 €
Vyčistenie katalyzátora od 130 €
Vyčistenie DPF filtra úžitkové/dodávkové vozidlo od 150 €
Vyčistenie FAP filtra spojeného s katalyzátorom/rozoberateľný od 250 €
Vyčistenie filtrov nákladných vozidiel, traktorov, autobusov od 450 €
Demontáž DPF filtra alebo katalyzátora v našom autoservise
počet hodín záleží od druhu vozidla
24 €/h

ČO PRE VÁS Môžeme urobiť?

Bežný servis alebo väčšiu opravu? Zavolajte nám alebo napíšte správu.

0904 109 793

0904 997 222

Pracovná doba

  • Pondelok - piatok7.00-16.00 h
  • prestávka12.00-12.30 h
  • SobotaZatvorené
  • NedeľaZatvorené

PRACOVNÁ DOBA

Pondelok až piatok 7.00 – 16.00 h
prestávka od 12.00-12.30 h

© 2023 MV MOTORS s.r.o.
Naši partneri:   logo Autokelly náš partner    logo SK AUTO náš partner     logo X-Tuning náš partner